Jak stosować serum do twarzy?

DARMOWA DOSTAWA I PRÓBKI DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA!

Jak stosować serum do twarzy?

Preparaty w postaci serum są coraz popularniejszą i chętniej wybieraną formą stosowania kosmetyków. Czym tak właściwie jest serum do twarzy i jak je stosować, by uzyskać najlepsze rezultaty? Jakie składniki aktywne powinno zawierać skuteczne serum przeciwzmarszczkowe?

Serum – co to za postać kosmetyku?

Na początku warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest serum. Serum to skoncentrowana postać kosmetyku, która cechuje się większym stężeniem zawartych w niej substancji aktywnych w porównaniu do klasycznych postaci takich jak na przykład krem czy balsam. Dzięki temu zastosowanie serum pozwala na szybsze osiągnięcie zamierzonych efektów oraz silniejsze działanie. Kosmetyki w postaci serum są bardzo często stosowane celem osiągnięcia działania przeciwstarzeniowego, ponieważ składniki aktywne w takiej postaci działają silniej na skórę właściwą i pozwalają na uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Warto też podkreślić, że serum nie zawsze ma konsystencję płynu, może bowiem też występować w postaci żelu, emulsji, mleczka, a nawet olejku. Serum ma zazwyczaj bardzo lekką konsystencję, co pozwala na łatwe nanoszenie preparatu na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Co więcej, większość produktów jest zaopatrzona w aplikator lub ma postać ampułek, co również ułatwia stosowanie, a przede wszystkim odpowiednie dozowanie kosmetyku.

Serum może zawierać różne substancje aktywne, w zależności od problemu kosmetycznego, jakiemu jest dedykowany. Serum o działaniu rozjaśniającym często zawiera w swoim składzie takie substancje jak witamina C, a serum nawilżające – na przykład kwas hialuronowy. Wszystko zależy od tego, w jakim celu i z myślą o jakim problemie powstał dany kosmetyk.

Serum przeciwstarzeniowe do twarzy: jakie składniki powinno zawierać?

Dobre serum przeciwzmarszczkowe powinno skupiać się nie tylko na niwelowaniu widocznych objawów starzenia, ale również działać prewencyjnie i hamować niekorzystne procesy zachodzące w naszej skórze. Jednym z kosmetyków, które mają takie dualistyczne działanie, jest serum Esthederm Age ProteomTM.

Białka skóry a jej wygląd i kondycja 

Za młody wygląd skóry odpowiadają przede wszystkim białka, które się w niej znajdują. Znane wszystkim kolagen i elastyna pod względem biochemicznym są właśnie białkami. Kolagen odpowiada za prawidłową strukturę skóry (stanowi jej rusztowanie) oraz warunkowanie jej odporności mechanicznej, między innymi na rozciąganie. Co więcej, kolagen odgrywa ważną rolę w procesach gojenia zachodzących w skórze. Kolejnym ważnym białkiem obecnym w skórze jest elastyna, która warunkuje elastyczność i sprężystość skóry. Jednak ważne dla naszej skóry są nie tylko kolagen i elastyna. Wiele białek pełni funkcje enzymów i hormonów – prawidłowe funkcjonowanie skóry bez ich udziału nie jest możliwe. Białka odpowiadają także za transport wody do komórek i za naprawę uszkodzeń w obrębie materiału genetycznego (DNA).

Wynika z tego, że prawidłowe funkcjonowanie skóry bez białek jest niemożliwe. Z tego względu najnowsza technologia Age ProteomTM skupia się na działaniu przeciwstarzeniowym opartym właśnie o ochronę białek skóry (czyli ochronę tak zwanego proteomu).

Technologia Age ProteomTM w serum przeciwzmarszczkowym

Jakie składniki musi zawierać serum, żeby chronić białka? Dzięki dokładnym badaniom i najnowszym odkryciom udało się wyizolować specjalne substancje, nazywane bakterioruberynami. Związki te w naturalnych warunkach znajdziemy w komórkach bakterii, które są w stanie przeżyć w ekstremalnych warunkach środowiskowych (na przykład w narażeniu na bardzo wysoką temperaturę i stres oksydacyjny). Serum na zmarszczki Age ProteomTM zawiera kombinację pięciu bakterioruberyn, dzięki czemu chroni białka skóry i tym samym zapobiega procesom starzenia. Bakteriouberyny chronią nie tylko przed wolnymi rodnikami tlenowymi, ale także przed zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV, które także przyczynia się do przyspieszenia procesów starzenia.

Jak stosować serum do twarzy?

Nawet najlepsze serum przeciwzmarszczkowe o sprawdzonym składzie i skutecznych składnikach aktywnych nie będzie skuteczne, jeśli nie będziemy go regularnie stosować. Serum do twarzy to wydajny kosmetyk; w przypadku serum na zmarszczki Age ProteomTM wystarczy bowiem 5 kropli, by pokryć skórę twarzy i szyi. Kosmetyk w postaci serum powinniśmy nanieść na twarz i dekolt, a następnie dokładnie rozprowadzić preparat używając do tego opuszek palców. Aby wzmocnić działanie składników aktywnych zawartych w serum, po około 15 minutach możemy na twarz nałożyć dodatkowo krem, którego celem jest domknięcie kosmetyku i przedłużenie jego działania. Dla uzyskania jak najlepszego efektu warto stosować serum 2 razy dziennie: rano i wieczorem.

Kosmetyki w postaci serum to dobre rozwiązanie dla skóry wymagającej szybkiego i skutecznego działania. Skoncentrowana formuła daje szansę na szybkie osiągnięcie efektów i poprawę kondycji skóry.

Bibliografia

  1. M. Bernat i inni, Składniki aktywne w kosmetykach przeciwstarzeniowych, Kosmetologia Estetyczna, 6/2016/vol.5,
  2. I. Dalle-Donne, D. Giustarini, R. Colombo i inni, Protein carbonylation in human diseases. Trends in Molecular Medicine. 2003;9(4):169-176,
  3. L. Rudnicka i inni, Współczesna Dermatologia, PZWL, Warszawa 2022.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ