Pielęgnacja twarzy – jak dobrać kosmetyki do swojego typu skóry?

DARMOWA DOSTAWA I PRÓBKI DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA!

Pielęgnacja twarzy – jak dobrać kosmetyki do swojego typu skóry?

Zastanawiałaś się, jak dobrać kosmetyki do swojego typu skóry, by jednocześnie zadziałać na nią przeciwstarzeniowo? Poniżej przedstawiamy propozycje rytuałów pielęgnacyjnych, które możesz wdrożyć już dziś.

Czym kierować się przy doborze kosmetyków do codziennej pielęgnacji?

Wybierając pielęgnację dla swojej skóry zawsze powinniśmy kierować się jej indywidualnymi potrzebami. Spersonalizowana pielęgnacja oferuje większą skuteczność poprzez precyzyjne dostosowania składników do indywidualnych potrzeb, co gwarantuje nie tylko promienny i zdrowy wygląd, ale także trwałe rezultaty w dłuższej perspektywie.

Niezależnie od tego, jaki typ skóry posiadamy powinniśmy stawiać jej potrzeby na pierwszym miejscu, ale i nie zapominać o ochronie proteomu, który stanowi istotę funkcjonowania skóry, ale i wszystkich komórek. W trakcie starzenia organizmu następują bowiem zmiany w proteomie, które prowadzą do zwiększenia poziomu nieprawidłowych białek oraz zmiany w ilości, strukturze i funkcji białek.

Rytuał pielęgnacyjny dla skóry suchej

Doskonałe nawilżenie skóry to podstawa do zachowania jej młodości na dłużej. Dobrze nawilżona skóra jest gładka, pełna blasku, o zdrowym, ładnym kolorze, a zmarszczki i drobne linie stają się mniej widoczne. Ponadto, nawilżenie skóry wzmacnia jej prawidłowe funkcje ochronne.

Jakie produkty proponujemy, by głęboko nawilżyć skórę i jednocześnie zadbać o jej proteom?

WSKAZÓWKA: Traktując serum Age Proteom TM  jako bazę swojej pielęgnacji, która chroni proteom skóry, i dodając do niej produkty z linii Intensive Hyaluronic stworzysz kompletny rytuał pielęgnacyjny dla skóry suchej i odwodnionej, z pierwszymi oznakami starzenia. Trzy formy kwasu hialuronowego utrzymają wodę w naskórku i intensywnie ją nawilżą, dzięki czemu zmarszczki i drobne linie stopniowo zostaną wygładzone. Będą też doskonale dopełniać (i przedłużać!) efekty zabiegów medycyny estetycznej.

Jaką pielęgnację wybrać, by ujędrnić swoją skórę?

Pod skórą naszej twarzy znajduje się ponad pięćdziesiąt mięśni, które odpowiadają za jej siłę napinania. To ich praca – kurczenie się i rozkurczanie, a także napinanie skóry – prowadzi do powstawania zmarszczek i innych widocznych zmian, które nie ograniczają się jedynie do naskórka. Wraz z wiekiem skóra traci bowiem jędrność, elastyczność i blask. Dlatego ważne jest, by przywrócić jej dawne funkcjonowanie, ujędrnić ją i wzmocnić. Pomocne będą w tym produkty stymulujące ich pracę, pobudzające mikrokrążenie i wpływające na elastyczność skóry.

W celu uzyskania natychmiastowego efektu liftingu proponujemy pielęgnację, na którą składają się:

UWAGA: Łącząc pielęgnację odbudowującą tkanki i kontur twarzy (kosmetyki Lift&Repair) z ochroną białek, czyli proteomu skóry (serum Age ProteomTM) możemy uzyskać długotrwały efekt liftingu, a jednocześnie zachować młody i zdrowy wygląd skóry na dłużej. Produkty z serii Lift&Repair zapewniają natychmiastowy efekt napinający skórę, pomagają zapobiec powstawaniu zmarszczek i zwiotczeniu konturu twarzy. Ta wygładzająco-napinająca kuracja to propozycja profesjonalnej pielęgnacji, zapewniająca długotrwały efekt liftingu i poprawę owalu twarzy, a także rozświetlająca skórę, do samodzielnego wykonania w zaciszu domowej łazienki.

Jakie produkty wybrać, by rozświetlić swoją skórę i zminimalizować widoczność przebarwień?

Skóra z widocznymi przebarwieniami, szara, pozbawiona blasku, potrzebuje silnego składnika, jakim niewątpliwie jest witamina C w formie umożliwiającej wnikanie w głębsze warstwy skóry. Dlaczego? Ponieważ przebarwienia skórne wymagają głębszego, bardziej skoncentrowanego działania. W ten sposób działa właśnie glukozyd askorbylu (2%) w połączeniu z 10% kwasu askorbinowego. To potwierdzone badaniami komplementarne działanie rozjaśniające przebarwienia i neutralizujące wolne rodniki, chroniąc skórę przed stresem oksydacyjnym. Natychmiastowe działanie, które zapewnia czysta witamina Ci długotrwały efekt glukozydu askorbylu, który stopniowo uwalnia aktywną formę (kwas askorbinowy). Dzięki temu świetnie regenerują skórę, rozjaśniają ją i ujędrniają.

By uzyskać efekt promiennej i gładkiej skóry proponujemy włączenie do swojej pielęgnacji naszych produktów:

WAŻNE: W ten sposób skomponujesz intensywnie rozświetlającą kurację, z pomocą której zniwelujesz widoczne przebarwienia i jednocześnie będziesz działać u źródła starzenia się skóry (chroniąc białka takie jak np. elastyna, ale i samą skórę przed czynnikami środowiskowymi, które mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w białkach). a jednocześni ochronisz proteom skóry – jeden z najważniejszych jej składników. Widoczna zmiana jakości skóry potwierdzona jest badanami, które wskazują na zmniejszenie intensywności przebarwień, bardziej świetlistą oraz gładszą skórę.

W jaki sposób mogę poprawić gęstość skóry dojrzałej?

Skóra dojrzała to skóra, której potrzebne jest przywrócenie gęstości i elastyczności. Skóra dojrzała to także skóra pozbawiona blasku i sucha. Właściwe funkcjonowanie skóry opiera się na połączeniach międzykomórkowych, które umożliwiają interakcje komórek między sobą i z ich środowiskiem. W przypadku skóry dojrzałej procesy te są zdecydowanie słabsze. Celem codziennej pielęgnacji powinno więc być ich usprawnienie.

Pomoże w tym skoncentrowany rytuał w postaci:

WARTO PAMIĘTAĆ: Ochrona proteomu skóry za pomocą serum Age ProteomTM oraz odnowa komunikacji między komórkami naskórka (linia Excellage) wzmocnią i zapewnią skórze regenerację. Zwiększą grubość naskórka i będą stymulować syntezę kolagenu, dzięki czemu jędrność i mikrorzeźba skóry ulegnie poprawie. Tak skomponowana pielęgnacja ochroni skórę także przed stresem oksydacyjnym i fotostarzeniem, a jednocześnie głęboko ją odżywi zapewniając młodszy wygląd na dłużej.

Skomponowanie własnej pielęgnacji powinno być zawsze odpowiedzią na potrzeby swojej skóry. Będzie to o wiele łatwiejsze, jeśli zapamiętamy że piękna skóra to m.in. efekt skuteczności (i regularności!) stosowania specjalistycznych formuł produktów wzmacniających jej naturalne mechanizmy ochrony, regeneracji i dotlenienia.

Wybierz pielęgnację dopasowaną do potrzeb swojej skóry! Skomponuj pielęgnację na esthederm.pl

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ