Odkrycie, które zrewolucjonizuje naukę o starzeniu

DARMOWA DOSTAWA I PRÓBKI DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA!

Odkrycie, które zrewolucjonizuje naukę o starzeniu

Dowiedz się, jak światowej sławy biolog prof. Miroslav Radman – twórca genetyki komórek – przyczynił się do odkrycia pierwotnej przyczyny starzenia się.

Profesor Miroslav Radman: Pionier w dziedzinie genetyki i starzenia się

Zainspirowany ekstremofilnymi bakteriami i ich zdolnością do wytrzymywania trudnych, szkodliwych warunków, profesor Radman odkrył istotną rolę, jaką w procesie starzenia się odgrywa proteom, oraz to, w jaki sposób to właśnie ochrona proteomu jest niezbędnym elementem naprawy komórek, a także kluczowym czynnikiem spowalaniającym starzenie się skóry. Długowieczność komórki nie zależy tylko od integralności DNA komórki, ale również od odporności proteomu. Ten światowej sławy biolog jest autorem ponad 200 publikacji w cenionych czasopismach naukowych.

Genetyk, biolog molekularny, a przede wszystkim badacz, profesor Miroslav Radman, dzięki ostatnim odkryciom rozpoczyna rewolucję w myśleniu o starzeniu się. Jako założyciel MedILS (Mediterranean Institute for Life Sciences), zainicjował rozwój badań nad mechanizmami naprawy DNA i ochrony zdrowia, publikując prace naukowe dotyczące patologii związanych ze starzeniem się, takich jak choroba Alzheimera, Parkinsona, choroba Charcota itd.. Nie tylko odkrył istotną rolę genomu i sposób, w jaki nasze geny wpływają na proces starzenia, ale zwrócił też uwagę na ekspresję białek i ich kluczową rolę w  starzeniu się skóry, długowieczności i regeneracji komórek.

Zbieżność umysłów i pasja do zdrowej skóry

Założyciel i dyrektor generalny NAOS Company, Jean-Noël Thorel, farmaceuta i biolog, od piętnastu lat dzieli się wizją profesora Radmana w centrum której jest zdrowie skóry i mechanizmy jej starzenia się. Zaangażowany w ideę, że skóra jest żywym interfejsem między światem wewnętrznym i zewnętrznym, a jej zdrowie jest wynikiem delikatnej równowagi biologicznej między zewnętrznym i wewnętrznym środowiskiem komórkowym, poprowadził NAOS w kierunku ekobiologii i biomimetyzmu.  

Obserwując i  ucząc się  na podstawie oddziaływań występujących w przyrodzie,  możemy lepiej chronić ekosystem i siłę skóry.

Łącząc 40 lat badań i rozwoju z przełomowymi odkryciami profesora Radmana, współpraca między NAOS Research Laboratories i MedILS zaowocowała wyjątkowym partnerstwem naukowym, którego kulminacją jest niezwykły, nowy sposób, w jaki możemy minimalizować i spowalniać oznaki starzenia się skóry, dzięki opracowaniu jednej z najbardziej innowacyjnych biotechnologii wpływających na długowieczność komórek.

Przełomowe odkrycie

Zainspirowane bezprecedensową pracą profesora Radmana, zespoły badawcze NAOS były w stanie zidentyfikować quasi-nieśmiertelną bakterię, bakterię śnieżną, której proteom jest naturalnie chroniony przez unikalne cząsteczki: o działaniu antyoksydacyjnym i  naśladującym działanie białek opiekuńczych (chaperon). Zapewniają proteomowi skóry silną, trwałą ochronę, zdolną znacznie spowolnić proces starzenia.

Potwierdzone badaniami: Niezwykłe wyniki

Ponieważ białka znajdują się w sercu wszystkich procesów życiowych, ochrona i regeneracja proteomu jest istotnym elementem zapobiegania degradacji kolagenu i elastyny, starzenia się skóry, utraty gęstości, jędrności i elastyczności. Składająca się z cząsteczek o działaniu antyoksydacyjnym i naśladującym działanie białek opiekuńczych, opatentowana biotechnologia Age Proteom™ naśladuje naturalne systemy obronne skóry, chroniąc jej proteom, dzięki czemu proces starzenia się jest spowolniony, a długowieczność komórek jest zachowana.

Opatentowana biotechnologia Age Proteom™: rewolucyjne odkrycie NAOS

Opatentowana biotechnologia Age Proteom™ stanowi prawdziwą tarczę, która chroni strukturę i funkcję białek w skórze, zapobiegając ich nieodwracalnym uszkodzeniom. Ochrona ta w badaniach okazała się lepsza niż ta, którą zapewnia Koenzym Q10, glutation, kwas askorbinowy czy likopen. Oprócz ochrony przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki, opatentowana biotechnologia Age Proteom™ wyzwala i znacznie przyspiesza autonaprawę uszkodzeń DNA obecnych po stresie wywołanym promieniowaniem UV, a także chroni przed drażniącymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak niebieskie światło i zanieczyszczenia atmosferyczne.

Opatentowana biotechnologia Age Proteom™ to rewolucja w nauce o skórze. To przełomowe odkrycie, dzięki któremu sposób w jaki wpływamy na starzenie się skóry, może zmienić spojrzenie na długowieczność i starzenie nie tylko skóry, ale całego organizmu.

***

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ