Dlaczego warto inwestować w kosmetyki profesjonalne?

DARMOWA DOSTAWA I PRÓBKI DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA!

Dlaczego warto inwestować w kosmetyki profesjonalne?

Profesjonalne kosmetyki często mają wyższą cenę i bardziej innowacyjny skład, poparty wieloletnimi badaniami, ale lista ich zalet jest dłuższa. Dzięki badaniom mogą być one bezpiecznie stosowane nawet przez osoby ze skórą wrażliwą czy skłonną do podrażnień. Produkty z wyższej półki to także prestiż, wyższa estetyka i inne doznania dla klienta. Dlaczego warto inwestować w profesjonalne kosmetyki i gdzie można je kupić? Sprawdź!

Innowacyjny skład

Na rynku są dostępne zarówno droższe, jak i tańsze kosmetyki. Często mają podobne działanie, np. nawilżające, ale ich skład, opakowanie, etykieta i cena mocno się od siebie różnią. Droższe kosmetyki zawierają innowacyjne rozwiązania, poparte szeregiem zaawansowanych technologicznie badań. Są one droższe, przez co również cena takiego produktu musi być wyższa, na co nie zawsze mogą sobie pozwolić tańsze marki.

Istnieje natomiast szereg składników aktywnych, jak retinol, witamina C, kwasy AHA/BHA, kwas hialuronowy, peptydy, kolagen czy ceramidy, które są bazą wielu kosmetyków niezależnie od ich ceny. Mają one potwierdzoną skuteczność, dlatego producenci chętnie umieszczają je w swoich kosmetykach. W profesjonalnej pielęgnacji składniki te mogą być w wyższych stężeniach i jeszcze mocniej wyselekcjonowane w odpowiednich dla skóry stężeniach potwierdzonych badaniami klinicznymi.

Czy badania są obowiązkowe dla każdego kosmetyku?

Badania przed wprowadzeniem kosmetyku na rynek to dobra praktyka, ale nie każda firma ma możliwość ich przeprowadzenia. Wynika to z kosztów i czasu, jaki trzeba na nie poświęcić, co w szczególności na początku działalności może być trudne. Przeprowadzone testy skuteczności i badania wpływają również na jego jakość, ale też ostateczną cenę produktu.

Profesjonalne kosmetyki często są poddawane badaniom, dzięki czemu są one bezpieczniejsze w stosowaniu, a także skuteczniejsze. Firmy kosmetyczne mogą również wykorzystywać marketingowo informacje z przeprowadzonych badań, co wpływa na decyzje zakupowe klientów.  

Jeśli zastanawiasz się, czy warto stosować profesjonalne kosmetyki, to pamiętaj, że dzięki badaniom mogą być one skierowane do konkretnej grupy klientów. Często mogą używać ich osoby z cerą wrażliwą, atopową czy skłonną do podrażnień. 

Profesjonalne kosmetyki – czy warto je stosować?

Kosmetyki z wyższej półki są tworzone, bazując na najnowszych odkryciach ze świata kosmetologii i dermatologii. Do ich produkcji wykorzystywane są nie tylko wysokie jakościowo surowce, ale również własne technologie. Badania nad nimi pozwalają spojrzeć inaczej na pielęgnację, dopasować ją do potrzeb skóry i rynku. Innowacyjne rozwiązania są pożądane przez osoby, które poszukują dla siebie produktu, który pozwoli zachować młodość, cofnie efekty złej pielęgnacji czy spowolni proces starzenia się. W naszych produktach znajdziesz wiele nowoczesnych rozwiązań i innowacyjnych patentów, które sprawiają, że kosmetyki są skuteczne i bezpieczne. Jednym z nich jest opatentowana technologia Age Proteom™, zastosowana w serum redukującym oznaki starzenia się skóry

Jej działanie opiera się na działaniu chroniącym wszystkie białka (proteom) skóry, zarówno te strukturalne, ale też enzymatyczne czy transportujące. Ochrona ta opiera się na działaniu antyoksydacyjnym specyficznym dla białek,  nawet 100 razy mocniejszym niż znane do tej pory antyoksydanty takie jak np. witamina E. Technologia ta opiera się również na działaniu, wzmacniającym strukturę białek – „chaperon like”.

Profesjonalne kosmetyki to nie tylko skład i luksusowe opakowanie, a także doznania, jakie oferuje marka. Cena produktu jest wyższa, ponieważ obejmuje nie tylko koszt wytworzenia kosmetyku, ale również działania marketingowe czy wyższy poziom obsługi klienta. Kupując droższy kosmetyk, otrzymujesz nie tylko produkt fizyczny, ale również doznania, których nie ma podczas stosowania z kosmetyków drogeryjnych.

 

Czy profesjonalne kosmetyki mogą opóźnić oznaki starzenia się skóry?

Pierwsze oznaki starzenia się skóry są widoczne ok. 25. roku życia. Z każdym kolejnym rokiem spada ilość kolagenu i elastyny, a skóra zaczyna robić się wiotka, pojawiają się zmarszczki i utrata jędrności. Profesjonalne kosmetyki dzięki skutecznym składnikom i wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz patentów mogą znacząco opóźnić ten proces. Co więcej, regularna pielęgnacja kosmetyków przeciwstarzeniowych może zredukować zmiany na skórze, które pojawiły się w wyniku nieprawidłowej troski o skórę. Włączenie profesjonalnych produktów uruchamia naturalne mechanizmy ochronne skóry, poprawia jej kondycję, a także odporność na działanie czynników zewnętrznych.

 

Gdzie kupić profesjonalne kosmetyki?

W dzisiejszych czasach dostępność do kosmetyków z górnej półki jest o wiele prostsza niż jeszcze kilka lat temu. Zastanawiając się, gdzie kupić profesjonalne kosmetyki taniej, warto śledzić strony internetowe konkretnych marek kosmetycznych. Często pojawiają się na nich promocje czy rabat powitalny. Nowoczesne produkty do pielęgnacji można również znaleźć w drogeriach, na lotniskach czy podczas zagranicznych zakupów.

Wiele profesjonalnych gabinetów kosmetologicznych ma w sprzedaży produkty z wyższej półki. Są one często mocno selekcjonowane, tak aby wybrać tylko te, które rzeczywiście będą skuteczne w pielęgnacji. Warto także polegać na rekomendacjach kosmetologów. Dzięki nim szybciej można znaleźć produkt, który będzie odpowiadał na potrzeby skóry. 

Jeśli wiesz już, gdzie kupić profesjonalne kosmetyki i dlaczego są one lepszym wyborem, dobierz produkty, które kompleksowo zadbają o Twoją skórę, zapewniając Ci odpowiednie oczyszczenie, nawilżenie, regenerację i ochronę przeciwsłoneczną.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ