Poznaj jeszcze dokładniej naukowe podejście w zaawansowanym serum Age Proteom

DARMOWA DOSTAWA I PRÓBKI DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA!

Poznaj jeszcze dokładniej naukowe podejście w zaawansowanym serum Age Proteom

Dzięki niesamowitym zdolnościom wzmacniania i ochrony białek skóry, zaawansowane serum Age Proteom™ jest rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie zdrowia skóry, o udowodnionym działaniu opóźniającym zmiany związane ze starzeniem.

Dowiedz się, co sprawia, że zaawansowane serum Age Proteom™ jest tak przełomowym produktem stworzonym, aby chronić młodość skóry.

Zapobieganie karbonylacji – kluczowy etap w walce ze starzeniem się organizmu

Czym jest karbonylacja?
Karbonylacja to proces polegający na przyłączeniu dwutlenku węgla do związku chemicznego. Może powodować nieodwracalne zmiany w komórkach. W przypadku skóry, proces karbonylacji mogą wyzwalać czynniki zewnętrzne takie jak: zanieczyszczenia czy promieniowanie UV.

Mówiąc o temacie starzenia się skóry musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na zdrowie komórek naszej skóry, a przede wszystkim proteomu – określanego również jako kompletny zestaw białek. Dobrostan skóry nierozerwalnie łączy się z aktywnością i zdrowiem naszych białek, i karbonylacją. Jest ona głównym czynnikiem przyczyniającym się do zmiany zdrowych, trójwymiarowych struktur, co przyspiesza starzenie się skóry. Bez zabezpieczenia i ochrony tych białek, proteom aktywnie zmienia się w odpowiedzi na stres oksydacyjny, a komórki zaczynają się starzeć. W konsekwencji nasza skóra również zaczyna się starzeć.

Widoczne konsekwencje na skórze

Efekty karbonylacji są niezaprzeczalnie widoczne w skórze. W najbardziej zewnętrznej, warstwie rogowej naskórka, uszkodzony proteom powoduje spadek zdolności zatrzymywania wody (TEWL) wpływając na spadek nawilżenia i utratę blasku skóry. Na głębszych poziomach naskórka to keratyna jest głównym celem utleniania – dochodzi do zaburzenia transmisji światła, skóra traci blask i równomierny koloryt.

W głębszej warstwie skóry, czyli w skórze właściwej, utlenianie wywołuje zmiany morfologiczne w fibroblastach, uszkadza włókna kolagenowe i elastynowe, co skutkuje przedwczesnym starzeniem się skóry, utratą gęstości, jędrności i elastyczności.

Transformacja w starzeniu się skóry: ochrona proteomu

Wykazując niezrównaną zdolność do przetrwania nawet najbardziej ekstremalnych temperatur, promieni UV i stresu oksydacyjnego, a także regulując samonaprawę, bakteria Arthrobacter agilis odkryta w płatkach śniegu na Antarktydzie oferuje silne, ochronne właściwości antyoksydacyjne.

Wyodrębniając z tej bakterii bakteriorubryny, które wykazały silne powinowactwo z białkami skóry, laboratorium NAOS utorowało drogę dla nowej generacji dermokosmetycznej pielęgnacji skóry, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla delikatnego ekosystemu skóry. NAOS stworzył opatentowaną biotechnologię Age Proteom™ – pierwszą cząsteczkę naśladującą naturalne systemy obronne skóry, jednocześnie ograniczając skutki karbonylacji i zapobiegając nieodwracalnym uszkodzeniom komórek skóry.

Wykorzystując moc opatentowanej biotechnologii Age Proteom™, elastyna i struktury naprawcze DNA w skórze są chronione. Skóra chroniona jest także przed karbonylacją wywołaną działaniem czynników zewnętrznych. Biologiczne zdrowie i siła białek skóry oraz systemów naprawczych są utrzymywane w dobrej kondycji, co sprawia, że zaawansowane serum Age Proteom™ stanowi przełomowe osiągnięcie w dziedzinie starzenia się skóry i długowieczności komórek.

***

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ